Трехмерной торговой марки Кубик Рубика больше не существует

Toymakers очікує напливу дешевих копій головоломки, відомої під назвою «Кубик Рубіка», що може бути викликане постановою Європейського суду про визнання недійсною торговельної марки, яка являє собою форму у вигляді тривимірного товарного знака ЄС, зареєстрованого у 1999 році Євпропейським відомством інтелектуальної власності.
Кубик Рубіка – це всім відома різнокольорова 3D-головоломка, яка є бестселером серед іграшок протягом уже більше 40 років.
Але після того, як після 10-річної юридичної бійки, кубик Рубика втратив право на товарний знак після того, як Європейський суд (СЕС) визнав, що його форма не була достатньою, щоб надати їй захист.
Головоломка, винайдена в 1974 році угорським скульптором і архітектором професором Ерно Рубіком, користується популярністю серед молоді і людей старшого віку, офіційно по всьому світу продано більш ніж 350 млн кубів.
Британська компанія Seven Towers, яка управляє правами інтелектуальної власності на кубик Рубіка, зареєструвала форму у вигляді тривимірного товарного знака ЄС в квітні 1999 року.
Суд визнав, що форма кубика не має права на захист як товарний знак. Справа була порушена німецькою фірмою Simba Toys, яка кинула виклик охороні товарного знака в 2006 році, стверджуючи, що потенціал обертання кубикаа повинен бути захищений патентом, а не як товарний знак.
Європейський суд постановив: “При розгляді заяві про реєстрацію повинно бути відмовлено на тій підставі, що у даній формі присутнє технічне рішення, Європейське  відомство інтелектуальної власності і загальний суд повинні також брати до уваги невидимі функціональні елементи, представлені цією формою, такі як його можливості обертаєтися”.
Як відомо, кубик Рубіка складається з поворотних мініатюрних кубиків. Спочатку він був відомий як Magic Cube і продавався лише у магазині іграшок в Будапешті, але був перейменований в 1980 році і розповсюджений по всьому світу.

Джерело: https://www.theguardian.com

kubyk-rubyka

Leave a Reply